Neden Organik?

 

Dünya tarım üretiminin %3 ‘ünü Pamuk üretimi oluşturmaktadır.

 

Bu üretimde modern tarım yöntemlerinde kullanılan sentetik maddelerin kullanımı da izinlidir.

Bunlar insektisit, herbisit, fungusit, kimyasal gübre, bitki büyüme düzenleyicileri, defoliyant, ve desikantlar gibi sentetik maddeler olup pek çoğu sinir sistemimize zarar veren kanserojen maddelerdir.

 

Doğada Peptisid (böcek ilacı) üretiminin %16’lık büyük kısmı pamuk üretimi için kullanılmaktadır. Bu maddeler pamuk lifinin içerisine yerleşir, yıkama ile kaybolmaz ve cildimiz tarafından kolayca emilir.WHO (Dünya Sağlık Örgütü) tahminlerine göre her yıl 20 bin insan pamuk ekiminin getirdiği, peptisid zehirlenmesinden yaşamını yitirmektedir.

 

Organik Tarım; Genetiği ile oynanmamış tohumların yetiştirilmesi, toplanması, hasat, kesim, işleme, tasnif, ambalajlama, etiketleme, muhafaza, depolama, taşıma dahil ürünün tüketiciye ulaşmasına kadar geçen tüm süreç içerisinde kimyasal veya tarım ilacı kullanılmadığını taahhüt etmektedir. Ayrıca üretim yapılacak arazinin, geleneksel üretim bölgelerinden, işlek anayollardan, ağır sanayi tesislerinden, maden işletmelerinden, kentsel atık suların toplu olarak bırakıldığı alanlardan, en az 3 yıl kimyasal kullanılmayan topraklarda, kirletici atıklar içeren akarsu ve yeraltı sularından etkilenmeyecek mesafede olması gerekmektedir.

 

 

 

Gelecek nesilleri,

 

İnsan doğa ve hayvanı,

 

Yaşadığımız ekolojik çevreyi,

 

Toprağı,suyu,enerjiyi korumak için,

 

Siz de Organik Ürün Tercih Edebilirsiniz.

 

 

 

Ürünlerimiz uluslararası standartlarda insan ve doğa dostu üretimi destekleyen, GOTS (Global Organic Textile Standart) sertifikasına sahip kumaşlardan üretilmiştir.

 

 

 


 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR